Dvanajst tekmovalcev se prijavi v resničnostno oddajo, kjer naj bi nekaj tednov preživeli v divjini. Zadnji, ki bi še ostal, opravil vse izzive pa naj bi zmagal.
Poglavja se izmenjujejo, tako da bralci vemo veliko več kot nastopajoči in veliko več kot poslednja. V enem sklopu beremo o dvanajsterici, ki je 24 ur na dan pred kamerami, opravlja naloge, ki so jim naložene in jih nasploh spoznavamo. Nekateri nam bolj prirastejo k srcu, drugi manj. So pa raznoliki, to pa, kot je navada v teh šovih.
Drugi sklop poglavij pa opisuje pot ene izmed tekmovalk (katera je, ugotovimo šele čez čas). A ne dogajanja med izzivi, ko so bili tekmovalci še v bolj ali manj velikih skupinah. Ne, na vrsti je preizkus samostojnosti in pred tekmovalko so vedno hujše prepreke. Od hude okužbe, dehidracije in lakote do lutk, ki ponazarjajo mrtve ljudi. Da ne omenjamo napada steklega kojota. Ampak vse to je le šov. Producenti že ne bi pustili, da bi se tekmovalci kadarkoli znašli v nevarnosti. Kajne? Lutke so le lutke, kojot pa je bil robot. Kajne?
V tem smo bralci v prednosti. V prvem poglavju izvemo, da je svet napadla neka hudo smrtonosna kuga, vzporedno z resničnostno oddajo. Torej, od neke točke naprej ni nikogar več, ki bi sploh lahko poslednji priskočil na pomoč. Ostane čisto sama, nezmožna sprejeti, da tam zunaj ni nikogar več, ki jo gleda.
Zanimivo branje, čeprav se mi zdi, da bi bilo mogoče bolje, če bi tudi bralec taval v temi. Ali pa ne. Nekaj grozljivega je v tem, da vemo, kaj se v resnici dogaja, poslednja pa je dolgo blaženo nevedna. Na kateri točki bi pa vsak izmed nas ugotovil, da nismo več v šovu, ampak kar v pravi grozljivki?